سنتینل ۱

سنتینل۱ در آوریل ۲۰۱۴ ماموریت خود را آغاز کرد. این ماخواره   به صورت راداری تصویر برداری را انجام می دهد و قادر است که پدیده ها و عوارض را در شب و روز بدون در نظر داشتن شرایط آب و هوایی جمع آوری کند. همچنین می تواند در بدترین شرایط آب و هوایی نیز به جمع آوری اطلاعات از سطح زمین بپردازد. این ماهواره در محدوده طول موج ماکروویو و باند C تصویربرداری می نماید.از کاربردهای مهم این ماهواره می توان به موارد زیر اشاره کرد.
سنتینل ۱ در باند C راداری به تصویربرداری از سطح زمین می پردازد و در چهار حالت مختلف، تصویر برداری ای با وضوح قابل قبول تا حد ۵ متری و پوششی در عرض ۴۰۰ کیلومتری را فراهم می آورد. مدار قطبی بودن آن قابلیت قطبش دوگانه این ماهواره باعث تحویل سریع داده ها از ماهواره به ایستگاه زمینی شده است. این ماهواره از یک رادار با روزنه مجازی برخوردار است و  تصویری با قدرت تفکیک بالا را ارائه می دهد.
این ماهواره همچنین به گونه ای طراحی شده است تا در یک حالت عملیاتی بدون وقفه تصویربرداری از تمام مناطق کره زمین از جمله مناطق ساحلی ، راه های حمل و نقل و پوشش اقیانوسی در سطح کلان را انجام دهد .

– پایش مناطق یخ بسته دریاها و محیط زیست شمالگان و مراقبت از محیط های دریایی

– پایش مخاطرات سطحی

-نقشه برداری از سطح زمین، جنگل،

– پشتیبانی امداد رسانی در مواقع بحران و مخاطرات طبیعی

-پایش متناوب آتشفشان ها و یخچال ها

 

  • ۱
  • ۱۶۸
  • ۴۱۶
  • ۱۵,۱۱۱
  • ۱۲۹,۶۵۰
  • ۳۰۹,۹۲۸

اطلاعات انجمن

کرمان ، خیابان اقبال ، روبروی فروشگاه بسیجیان ، پارک علم و فناوری اقبال ، طبقه سوم واحد 4

کرمان ، انتهای اتوبان هفت باغ علوی ، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته ، دفتر انجمن سنجش از دور زمین شناختی ایران

info@IGRSS.ir

ساعات کاری : 08:00 تا 15:00
جمعه ها : تعطیل است

کلیه حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به انجمن سنجش از دور زمین شناختی ایران می باشد.
طراحی وپیاده سازی :  شرکت مهندسی فناوری سورنا